Stacja uzdatniania wody, korzyści i konserwacja

Stacja uzdatniania wody, korzyści i konserwacja

Stacja uzdatniania wody jest instalowana, aby zniwelować twardość wody, ale czy tylko? Dowiedz się, czym jest stacja uzdatniania wody, poznaj korzyści jej instalacji i dowiedz się, dlaczego istotna jest jej stała konserwacja?

Stacja uzdatniania wody – korzyści

Stacja uzdatniania wody jest urządzeniem zmiękczającym wodę. Twarda woda powoduje powstawanie kamienia i osadzanie się jego na wszystkich urządzeniach pobierających wodę, co przekłada się na ich szybsze zużycie i konieczność konserwacji. Twarda woda, to także charakterystyczny osad na drzwiach prysznicowych, czy w kubku z herbatą. Każdy chce tego uniknąć.

Celem zmiękczenia wody można zastosować filtry lub stacje uzdatniania. Stacja jest korzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Stacje odżelaziają wodę, niwelują jej nieprzyjemny smak czy też zapach i zmiękczają. Wyróżnia się wiele typów stacji uzdatniania. Jego dobór zależny jest od ilości mieszkańców i prognozach zużycia wody. Stacje są uzupełnianie w sól zmiękczającą. Jest ona praktycznie bezobsługowa, jednak raz na rok dla poprawnego funkcjonowania potrzebuje ona konserwacji.

Stacja uzdatniania – konserwacja

Pomimo, że praca stacji uzdatniania wody jest bezobsługowa i wymaga tylko uzupełniania w sól należy ją regularnie sprawdzać i eksploatować. Konserwacja uzdatniania wody zwiększa jej wydajność i niweluje ewentualne niedoskonałości w jej pracy. Nasza usługa konserwacji stacji uzdatniania wody obejmuje:

– sprawdzenie poziomu soli w zbiorniku i jego ewentualne uzupełnienie

– skontrolowanie właściwych poziomów ciśnienia na manometrach

– wymiana lub czyszczenie filtrów

W każdej stacji uzdatniania wody złoża zużywają się co kilka lat i należy pilnować jego wymiany. Podczas konserwacji stacji uzdatniania wody warto jednocześnie sprawdzić jakość poprzez wykonania badania wody.

Konserwacja stacji uzdatniania wody w Warszawie i okolicach

Firma Michlor specjalizuje się w zapewnianiu czystej wody. Jedną z oferowanych usług jest konserwacja stacji uzdatniania wody, dojeżdżamy do klientów w Warszawie i okolicach.

Rozpocznij
współpracę
z nami
już dziś

Add a Comment

Your email address will not be published.