Dezynfekcja wody poprzez chlorowanie, ozonowanie – poznaj metody

Dezynfekcja wody poprzez chlorowanie, ozonowanie – poznaj metody

Czysta woda jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania. Bez czystej wody jesteśmy pozbawieni dostępu do życiodajnych źródeł. Każdy z nas potrzebuje codziennie dostępu do czystej wody, tymczasem badania wykazują, że 9 badań na 10 wykazuje występowanie mikroorganizmów. Skażona woda wymaga dezynfekcji, poznaj jej skuteczne metody.

Dezynfekcja wody

Celem dezynfekcji wody jest zniwelowanie znajdujących się w niej mikroorganizmów, które występują pod postacią bakterii, grzybów oraz wirusów. Każda woda przeznaczona do picia nie może zawierać bakterii szkodliwych dla człowieka, jak chociażby bakterii legionella. Celem dezynfekcji jest oczyszczenie wody ze wszystkich organizmów, a także długofalowe zabezpieczenie wody przed ponownym ich wystąpieniem.

Dezynfekcja wody – metody

Wyróżnia się kilka metod dezynfekcji wody. Najskuteczniejsze z nich to chlorowanie wody oraz ozonowanie wody. Można również przeprowadzać dezynfekcję wody poprzez nowocześnie promienie ultrafioletowe. Występują również metody oczyszczania wody przy użyciu specjalistycznych filtrów, bądź poprzez dodanie do wody dwutlenku chloru.

Chlorowanie wody

Jedną z najskuteczniejszych i zarazem najpowszechniejszych metody dezynfekowania jest chlorowanie wody. Charakteryzuje się ono specyficznym zapachem, jaki wyczuwamy chociażby na basenach. Chlorowanie wody prowadzone jest również w instalacjach wodnych, gdzie po dodaniu chloru woda lecąca z kranu również nabiera charakterystycznego zapachu. Taką wodę należy zlać i czekać, aż zacznie płynąć czysta woda pozbawiona już zapachu chloru. Chlorowanie wody przeprowadzana się dość szybko, proces trwa niecałe pół godziny. Jest to skuteczna metoda.

Ozonowanie wody

Ozon jest silnie bakteriobójczym, wirusobójczym środkiem, dlatego stosuje się do oczyszczenia wody. Stosuje się go również nie tylko do czyszczenia wody, ale także do oczyszczania powietrza, szeroko o tym można poczytać w naszym artykule o ozonowaniu. Tymczasem dezynfekcja wody poprzez ozonowanie jest skuteczna, jednakże nie powinna być przeprowadzana w zbiornikach, w których występuje bardzo duże natężenie mikroorganizmów.

Usuwanie bakterii legionella

Kiedy w wodzie wystąpią bakterie legionella nie nadaje się ona do spożycia. Należy natychmiast przeprowadzić dezynfekcję wody, gdyż jej spożycie jest szkodliwe dla zdrowia. Najskuteczniej z bakteriami legionella poradzi sobie chlorowanie wody.

Dezynfekcja wody – Warszawa

Nasza firma świadczy usługi dezynfekcji wody w mieście Warszawa oraz okolicach. Jeśli potrzebujesz wykonać dezynfekcję wody w Warszawie lub okolicach skontaktuj się z nami i umów się na dogodny termin. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania odnośnie dezynfekcji wody i dobiorą właściwą metodę. Poza dezynfekcją wody w Warszawie oferujemy także badanie wody, czy zakładanie filtrów zapewniających czystą wodę z kranu do bezpośredniego spożycia.                        

Add a Comment

Your email address will not be published.